FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 7656

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 7:29, 10 Maj 2018    Temat postu:

Finlandia 2:3 Dania

Nic nie zapowiadało takiego widowiska. Początek bardzo zachowawczy, ale po ok 10 minutach drugiej tercji i bezpardonwym aczkolwiek przypadkowym znokautowania jednego z finów gra się zaostrzyła do tego stopnia, że do końca tercji drużyny wymieniały się argumentami w bójkach. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:2 dla Danii. W trzeciej tercji wydawało się że mecz zakończy się remisem 2:2, jednak na dwie minuty przed końcem Duńczycy dobili reprezentację suomi.
savafat

Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 2256

Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 18:51, 10 Maj 2018    Temat postu:

berba napisał:
na dwie minuty przed końcem Duńczycy dobili reprezentację suomi.

Dziwny to był mecz. Ospale grali moi ulubieńcy Suomi. Brawo dla Duńczyków za składną bramkową akcję pod koniec meczu.
berba

Posty: 7656

PostWysłany: Pią 5:42, 11 Maj 2018    Temat postu:

A wczoraj pierwszy z hitów meczy grupowych. Czesi dobili Rosjan w OT. Świetny mecz jeżeli chodzi o dramaturgię. Rosja strzela bramkę już na samym poczatku meczu, potem Czesi doprowadzają do 2:1 na koniec pierwszej tercji. Zaraz po tym jak Rosjanie wyprowadzają remis Czesi znowu dokładają bramkę. Minutę potem znów jest remis. Trzecia tercja bez zmian i mamy OT.

Po założeniu zamka i kilku strzałach na bramkę naszych południowo-zachodnich sąsiadów Rosjanie musza się bronić przed kontrą, i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry David Pasternak popisał się, nazwę to może prozaicznie, błyskiem geniuszu.

Nabił rywala zza bramki i dał swojej drużynie 2 punkty.

Ostatnio zmieniony przez berba dnia Pią 5:43, 11 Maj 2018, w całości zmieniany 2 razy
berba

Posty: 7656

PostWysłany: Pon 5:20, 14 Maj 2018    Temat postu:

Ależ to dziwne finały, Finlandia raz pewnie wygrywa z potentatem (CAN 1:5 FIN) żeby na następny dzień przegrać ze średnio spisującymi się Niemcami 3:2 w OT.

Dzisiejszy mecz Kanada - Łotwa może przesądzić o tym kto z tej dwójki ostatecznie wyjdzie z grupy. Liczę na niespodziankę Wink

Ostatnio zmieniony przez berba dnia Pon 5:22, 14 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
berba

Posty: 7656

PostWysłany: Wto 5:22, 15 Maj 2018    Temat postu:

Się Łotysze postawili drużynie klonów. Bramka w sumie po błędzie bramkarza, ale jednak.

Świetny gol Connora McDavida (dobicie krążka z powietrza). No i Kanada wygrywa 2:1.

A za oceanem Vegas Golden Knights wyrównuje stan rywalizacji z Winnipeg na 1:1.

Ostatnio zmieniony przez berba dnia Wto 5:23, 15 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
berba

Posty: 7656

PostWysłany: Pią 9:54, 18 Maj 2018    Temat postu:

Ćwierćfinały:

Rosja 4-5 (OT) Kanada
Świetny mecz, mnóstwo zwrotów akcji. Szkoda przegranej Rosji. A pognębił ich bohater finału olimpijskiego. Kaprizov faulował na 2 minuty przy grze 4 vs 4. Zaraz po tym zdarzeniu Kanada wbiła gwódź.

USA 3:2 Czechy
USA ma nowego bohatera, Patricka Kane'a. Młodzian wbił dwa gole zapewniając 'Team USA' awans.

Finlandia 2-3 Szwajcaria
Ależ to był mecz. Jedni z głównych faworytów do złota mecz zaczęli ospale i sennie. Markus Nutivaara w siódmej minucie otworzył wynik. I tylko tyle w pierwszej tercji.
Przedział między 29 a 33 minutą to chwila upokorzenia finów. Raz za razem nie potrafili ustawić się do obrony, przez co Szwajcaria skutecznie wypunktowała skandynawów. Ci w ostatniej tercji odpowiedzieli jednym trafieniem (z resztą podręcznikowym, dwa podania przed bramką i strzał z bliskiej odległości). Szwajcarzy po raz pierwszy od 2013 roku (srebro) awansowali do strefy medalowej.

Bramki Szwajcarów:

Szwecja 3-2 Łotwa
Łatwa Łotwa tylko na papierze. Pomimo tego że Szwedzi kontrolowali grę nałapali mnóstwo minut (10 do 2). Szczęśliwie jednak przeszli dalej.

SZWAJCARIA W FINALE HOKEJOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA Exclamation

Helweci pokonali Kanadę 3:2 po niezwykle szalonej końcówce. w ostatnich piętnastu minutach praktycznie nie wyszli ze swojej tercji. O złoty medal zagrają po raz pierwszy od 2013 roku. Ponownie ze Szwecją która w dugim półfinale rozbiła Stany Zjednoczone 6:0.

edit:
a co zrobili Szwedzi ? o co tu chodzi ? to była ekipa akademicka, czy jaki chuj ?

Ostatnio zmieniony przez piciu6 dnia Sob 22:12, 19 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
berba

Posty: 7656

PostWysłany: Nie 6:27, 20 Maj 2018    Temat postu:

Szczerze nie miałem czasu oglądać, tyle co wyczytałem info z livescore'a Wink

Swe-Usa

Can-Swi

Ostatnio zmieniony przez berba dnia Nie 6:33, 20 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
berba

Posty: 7656

PostWysłany: Nie 21:50, 20 Maj 2018    Temat postu:

Tak przed OT napiszę tylko że finał godny finału.

Edit: Jednak Szwecja. Geniusz goalie Szwajcarii przestał działać w karnych, jednak jak się nie oddaje dwóch strzałów (pal licho żeby celne były, aby strzelić) to nie można na poważnie myśleć o wygranej.

savafat

Posty: 2256

PostWysłany: Pon 17:51, 21 Maj 2018    Temat postu:

Dobra postawa Szwajcarów, którzy dwukrotnie obejmowali prowadzenie i grali jak równy z równym. Zabrakło w karnych dokładności u Helwetów.