Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego obecny skład Brazylii jest TAKIM faworytem???

PostWysłany: Pon 18:12, 28 Cze 2010    Temat postu:

Nie mylmy "słaba" z "mało efektowna".

o to to!
ale wkurzaja mnie
zeby to nie ze maja u mnie znaczny kredyt wypracowany, to zaczalbym im zle zyczyc
ciekawe co zrobia w cwiercfinale, kiedy w koncu trafi im sie naprawde wymagajacy przeciwnik
SwordMaster

Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 4910

PostWysłany: Pon 18:13, 28 Cze 2010    Temat postu:

Meltorm napisał:
mimo błędu sędziego niemcy i tak byli znacznie lepszym zespołem w tym spotkaniu i zdecydowanie zasłużenie wygrali.

Tylko zauważ, że gdyby było 2:2 to angole nie ruszyliby jak pojebani na bramkę Niemców w drugiej połowie odrabiać straty i nie strzeliliby z kontry dwóch bramek. Ta decyzja zmieniła wszystko.

że co? angole ruszyli jak pojebani na niemców i przez to helmuty strzelili im bramki? to nie ma sensu co piszesz Wink

Albo nie znasz się na piłce Mel, albo to prowok Very Happy
Ruszyli jak pojebani bo mieli do odrobienia jedną bramkę. Gdyby nie mieli to znów byłaby normalna piłkarska macanka, może helmuty by wygrały a może nie. tego się już nie dowiemy.
Anglia grała piach do tego czasu, to prawda. Ale doprowadzenie do remisu w takiej sytuacji gdy wydawało się, że Helmuty ich już mają - taka bramka wyrównująca musi dawać i daje szprycę energii, wiary i motywacji. Więcej! To Anglicy mogli wtedy pójść za ciosem i rozjechać zdezorientowanych Szkopów. I często tak się dzieje, nie tylko w futbolu.
progmetall

Posty: 12788
Przeczytał: 34 tematy

PostWysłany: Pon 18:47, 28 Cze 2010    Temat postu:

Kirk napisał:

Skład nie jest faworytem. Faworytem jest Brazylia.Zresztą skład mają bardzo dobry. Przede wszystkim wyrównany. Znakomity bramkarz, solidna obrona z Maiconem usposobionym ofensywnie.W pomocy zawodnicy bardzo dobrze wyszkoleni technicznie, którym ciężko odebrać piłkę. Napad to jedyny mankament tej ekipy. Nie mają duetu jak Romario-Bebeto.
Sam Fabiano może nie wystarczyć, ale ma do pomocy Robinho i Kakę .
Dla mnie najbardziej wyrównana ekipa tego Mundialu. Argentyna ma problemy w pomocy i obronę raczej średnią. Nadrabiają siłą ognia - Messi, Higuain,Tevez, Aguero, Milito !!!!
Wracając do Brazylijczyków- dziś zamiotą Chile .
Meltorm

Posty: 3889

PostWysłany: Pon 18:57, 28 Cze 2010    Temat postu:

SwordMaster napisał:

chyba się nie zrozumieliśmy. heathen zasugerował, że niemcy wygrały tak wysoko dlatego, że anglia ruszyła z kopyta w drugiej połowie chcąc odrobić jeszcze wtedy małe straty. no gdzie tu logika? według mnie gdyby anglia się tak nie wzięła do roboty to mogłoby być więcej niż 4:1.
Kirk

Posty: 7302

PostWysłany: Pon 18:58, 28 Cze 2010    Temat postu:

Dzięki za wyjaśnienie.
Może to i faktycznie to dobra ekipa. Gwiazd nie widać, ale może to solidni kopacze.
Oczywiście będę za Chile. Very Happy
SwordMaster

Posty: 4910

PostWysłany: Pon 19:07, 28 Cze 2010    Temat postu:

nie rozumiem czemu w kółko powtarzasz to samo. Ruszyła z kopyta bo przegrywała. to był mecz gdzie wygrać trzeba. Przegrywający odpada. A może ruszyła z kopyta bo była wkurwiona sytuacją. No żesz, nie chce mi się wałkować tego samego.
pan_Heathen

Posty: 9422

PostWysłany: Pon 19:17, 28 Cze 2010    Temat postu:

progmetal napisał:
Napad to jedyny mankament tej ekipy.

Napad i środek pomocy. Gilberto to weteran, którego już dawno temu nie chciano w Arsenalu i gra teraz w Grecji. Melo nie sprawdza się w Juventusie. Kaka bez formy od roku. Tak naprawdę Brazylia straszy głównie bocznymi obrońcami i bramkarzem. Dla mnie najsilniejsza pakę mają Hiszpanie i Argentyna. Dalej Niemcy i Holandia.
Last Axeman

Posty: 13369

Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon 19:26, 28 Cze 2010    Temat postu:

Co do meczu Anglia - Niemcy - nie sądzę żeby Anglicy musieli ruszać "jak pojebani" na szkopów od początku drugiej połowy. Gdyby przegrywali 0:2 miałoby to sens, ale nie wydaje mi się żeby przy jednobramkowej stracie musieli koncentrować się tak mocno tylko i wyłącznie na ataku. Odkryć powinni się w ostatnich powiedzmy 10 minutach gdyby naprawdę mieli już nóż na gardle. Poza tym "odkrycie się" nie do końca tłumaczy okropne błędy angielskich obrońców, którzy dali dupy w zasadzie przy wszystkich bramkach, a już przy trzeciej najbardziej. Moim zdaniem zaważyło nie "odkrycie się" (którego zresztą nie wyolbrzymiałbym szczególnie, w końcu nie rzucili się całą jedenastką pod niemieckie pole karne), ale słaba dyspozycja defensorów. Przecież ta reprezentacja znana jest z twardej obrony. Nie pamiętam już meczu, w którym straciłaby aż 4 gole.
Drugą bramkę angole oczywiście powinni mieć zaliczoną - to kwestia bezsporna, ale gdybać co do dalszego przebiegu gry nie ma co. Bo to pierwszy raz sędziowie dojebali? USA np. nie zaliczono 2 prawidłowo strzelonych goli. Anglicy mieli czas żeby się wziąć w garść. Sytuacja nie miała miejsca w 90 minucie. Wszelkie spekulacje co do wyniku końcowego byłyby dużo bardziej "na miejscu" gdyby mecz skończył takim samym rezultatem jak pierwsza połowa.
SwordMaster

Posty: 4910

PostWysłany: Pon 19:48, 28 Cze 2010    Temat postu:

O to chodzi właśnie Ax, że możemy tylko gdybać. A ja nie chcę takiego futbolu, że będę gdybać po każdym meczu...

W tej całej sytuacji chodzi mi o psychologiczny aspekt. Niezapomniany finał LM z Dudkiem w roli głównej. Liverpool wyciągnął z 0:3 na 3:3 w ciągu niecałych 10 minut! bo Anglicy rzucili się właśnie "jak pojebani" na makaroniarzy i nie dali im się otrząsnąć nawet na moment. Przetoczyli się po nich jak buhaj aż do remisu. Anglicy tacy są i taka jest ich liga, kto śledzi. Trzeba iść za ciosem. To co, że czasami jest to zwykłe "kick & run" ale za to lubimy angielską ligę, reprezentację już niekoniecznie. Ale daję sobie uciąć paznokcie, że po (nieuznanej) bramce przycisnęliby szkopów jeszcze mocniej a zbastowaliby po przerwie.
KingOdin

Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 4107

PostWysłany: Pon 20:28, 28 Cze 2010    Temat postu:

Dokładnie. Jakoś nie widzę żeby ta ekipa mogła być porównywana z tymi z 1994 cz 1998 roku. Fabiano parę lat temu został okrzyknięty największą nadzieją Brazylii i następcą Ronaldo, ale pomimo dobrej gry to na ultra wybitnego snajpera się nie zanosi. Kaka oprócz pojedynczych przebłysków jest bez formy, Robinho to ciut przereklamowany piłkarz jak dla mnie.

Urugwaj jeszcze może zajść daleko, ma dobrze funkcjonującą obroną, niezłą pomoc i świetny atak. Argentyna da radę Niemcom, mają szybkich napastników, którzy powinni ładnie rozklepać obronę Germanii. Holandia mnie nie przekonuje, ale właśnie dlatego dadzą radę pewnie Cool
progmetall

PostWysłany: Pon 21:31, 28 Cze 2010    Temat postu:

Hahaha.Brazylia to potwór, który pożre wszystkich na tym mundialu. Jeśli obrońca Bastos robi wiatrak w koncówce meczu z zawodnika Chile.Szerzej nie znany Ramires ma akcję,że szczeka opada, przyspieszenie niczym Ferrari. Każdy zawodnik Brazylijski jest wyszkolony na tak wysokim poziomie,że nie ma różnicy czy to jest obrońca czy pomocnik, napastnik. Każdy może tu strzelić bramkę.
Holandia po tym meczu ma pełne gacie. Dodam tylko,że dziś Brazylia nie grała jeszcze na maxa. Holandia ma szanse 0%.
Last Axeman

PostWysłany: Pon 21:37, 28 Cze 2010    Temat postu:

Wyszkolenie techniczne to oni mają zajebiste wszyscy od momentu powstania piłki nożnej. Na każdych niemal mistrzostwach to udowadniają. Mimo to jakoś nie zawsze udaje im się wszystkich "pożerać" więc nie przesadzałbym z dawaniem Holandii zerowych szans.